„Uważność” dla dzieci

Czy znacie jakiś małych złośników, terrorystów lub beksy? A może wręcz przeciwnie: znasz dzieci, którym brak pewności siebie? Jeśli wiecie o czym mówię, to mam coś dla Was!

Książka „Uważność i spokój żabki” – koniecznie przeczytajcie.

Autorka – Eline Snel – jest holenderską terapeutką, która wymyśliła metodę relaksacji dla dzieci już od 5 roku życia. Z ogromnym sukcesem stosowana jest w holenderskich szkołach.

Dzieci, równie często jak dorośli, są zestresowane, niespokojne i rozkojarzone. Celem, proponowanych przez E. Snel ćwiczeń, jest osiągnięcie spokoju, polepszenie koncentracji, zapanowanie nad gonitwą myśli.

Uważność jest niczym innym jak pełnia obecności. Jest to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego, co się dzieje w danej chwili, bez osądzania czy negowania, nie pozwalając też, by pochłonął nas zgiełk otoczenia

Zdobycie przez dzieci umiejętności koncentracji, cierpliwości, akceptacji zaprocentuje w przyszłości. A wszystko to dzięki wytrenowanej uwadze i słuchaniu sygnałów wysyłanych przez własne ciało.

Dzieci uczą się, że bycie życzliwym (także dla siebie) jest fajne. A czasem warto odpuścić (sobie lub innym) i nie oznacza to przegranej.

„Uważność i spokój żabki” jest magiczna i pełna humoru. Napisana została przystępnym językiem. Dodatkowym atutem jest fakt, że ćwiczenia nie są długie, nie wymagają specjalnych sprzętów oraz dużej ilości miejsca. Dołączona jest także płyta CD z gotowymi nagraniami. … I Ty, RODZICU, możesz się zrelaksować, ćwicząc razem z pociechą! 😉 Wystarczy 10 – 15 minut dziennie…

Ćwiczenia świetnie nadają się także dla dzieci z ADHD, dysleksją lub autyzmem.

Jedna myśl na temat “„Uważność” dla dzieci

Dodaj komentarz