„Jak przechytrzyć dziecko” – sztuczki wychowawcze

Jakiś czas temu…. kiedy zostałam mamą 😉 Wydaje się, że upłynęły wieki, od czasu, gdy ostatni raz mogłam, bez SPECJALNYCH przygotowań (w postaci np. niani), wyjść wieczorem do kina.

Otóż jakiś czas temu, koleżanka poleciła mi fantastyczną książkę. Przy najbliższej okazji kupiłam. Teraz chętnie polecam innym rodzicom, a dziś i Wam.

„Jak przechytrzyć dziecko. Proste sztuczki dla małych uparciuchów” autorstwa Davida Borgenichta i Jamesa Grace’a

Jest to poradnik dla rodziców, który uczy przeróżnych technik i sztuczek, za sprawą których, dzieci będą robiły to, czego się od nich oczekuje. Zaczynając od codziennej pielęgnacji, poprzez problemy w środowisku domowym, czy posiłki. Opisanych sytuacji i sposobów na ich rozwiązanie jest wiele. Każdy rodzic z pewnością znajdzie te, które go najbardziej interesują.

Wielkim plusem jest to, że opis każdej problemowej sytuacji jest zwięzły. Oprócz kilku podstawowych informacji zawiera tzw. „krótkie triki” – jednozdaniowe sposoby na wyegzekwowanie od dziecka np. umycia zębów, przebrania się czy dzielenia zabawkami.

Atutem są także dodatki. Autorzy zamieścili w poradniku gotowe wykresy, które rodzic może skopiować i wykorzystać np. wykres gotowości do snu lub wykres magicznych słów oraz kolorowe naklejki do nagradzania wysiłków naszych pociech.

Sprawdźcie! Może i Wam się przyda 🙂

Dodaj komentarz